50 pod 50: kavárnice Mira Košťálková

podcast

Ve třetím dílu mýho podcastu 50 pod 50 jsem si povídala s Mirou Košťálkovou – kamarádkou, sousedkou a provozovatelkou Periferie Cafe – naší kanceláře. Každý pondělí tam máme s Martinem zamluvenej stůl u okna a schůzujeme o 4 Kavkách. Scházíme se tu oslavit každé vysvědčení našich ratolestí. A taky tu tvoříme většinu z toho, co vytvoříme. Já tu psala mou knihu Retrohraní, dělám tu návody k deskovkám, testuju hry, scházím se s klienty na konzultace. Je to prostě naše kancelář, obývák, zahrádka a společenský klub. 

Celý podcast 50 pod 50

Mira je extrovertka, skoro vždy ji najdete v její kavárně, vždycky se usmívá a má pro všechny milé slůvko. Mira pracovala v korporátu a na volnou nohu se pustila před deseti lety. Pade jí sice bude až za dlouho, ale moc jsem ji chtěla vyzpovídat a dovědět se, jaký je život branické kavárnice, podnikatelky, komunitní DJ, jak jsem jí v podcastu nazvala. Sešly jsme se na branické skále na Dobešce a během povídání pomalu scházely dolů do srdce naší čtvrti. Zakončily jsme to kafíčkem před její kavárnou. 

Peri market – kromě vývěsních štítů už se celý posunul doleva na místo bývalé vinotéky.  

Mira s manželem během vzácné chvilky klidu

Takhle jsme tu kdysi dávno s rodinou a přáteli křtili Martinovu Hacknutou češtinu

Linky, tipy, značky, doporučeníčka

Tak a tady je pár linků, značek, jmen a doporučení, na která jsme při nahrávání narazily.

Můžete mě pozvat na virtuální kafe

No a množí se mi tu dotazy, jakže mě někdo z posluchačů může podpořit. Že prej i nějakou kačku by mi chtěli dát, ale nemají, jak. Tak tu je možnost pozvat mě na virtuální kafíčko za 75 kaček. Nebo na celou konvici. Díky každýmu za eventuelní podporu. I virtuální kafe dodá šťávu a nakopne mě do další práce.

PODNIKAVKA – moje konzultace 

  1. Příprava na mediální výstupy: Pokud se chystáte na mediální výstup a nevíte přesně, co vás čeká, jak se připravit, můžete se u mě nachytřit a připravit v rámci konzultace vysoce citlivého marketingu. Ale poradím i extrovertům a nepřecitlivělým tvůrcům. Vysvětlím vám, jak to v médiích chodí, jak vypadá práce novináře, jak nejlíp s ním komunikovat, co je a co není autorizace a třeba i co si na sebe oblíct a co naopak určitě ne.
  2. Podcastový koučing: Kdybyste si mě chtěli zaplatit jako podcast koučku, jsem k dispozici, pomůžu vám rozjet podcast, uhladit ten rozjetej (udělám vám audit vašeho podcastu, dám cennou zpětnou vazbu a poradím, co a jak vylepšit), pomůžu vám pracovat s hlasem, trémou, výplňovými slovy.
  3. Autorská smlouva a autorský marketing: Píšete knihu a jste už už před podpisem smlouvy s nakladatelstvím? Pak je pravý čas se mi ozvat kvůli konzultaci smlouvy. Jaké chytáky tam většina velkých nakladatelů dává? Co do smlouvy přidat, aby neměla jepičí život jako většina knih? Co udělat, aby se prodávala? Jak se dá psaním knih živit nebo částečně živit? To vše a ještě mnohem víc probereme při konzultaci k autorskému marketingu.
  4. Podnikatelský balíček: Možná nevíte, co se mnou chcete probrat, ale chcete se se mnou sejít, abych vám dala zpětnou vazbu na váš projekt? Podnikání? Pak je tu můj obecný podnikatelský balíček. Dám vám zpětnou vazbu na vše, co děláte. Udělám audit webovek, socek, podcastu, vašeho vystupování, čehokoli. A společně vymyslíme, jak to trochu vylepšit a nakopnout.

Rodinné obsahy

  • Slang, nová čeština a aktivity mého muže Martina: kniha Hacknutá čeština, tv pořad na Streamu – Hacknutá čeština, online slovník Čeština 2.0, náš společný veselý slangový podcast Tajný jazyk, Martinův podcast pro obsahové tvůrce Tvůrcast
  • Moje kniha Retrohraní a stejnojmenný videoportál Retrohraní, který je s knihou spojený
  • Máme deskovkářství 4 Kavky, vydáváme, prodáváme moderní deskovčičky do kapsy a pár zajímavejch sem i dovážíme ze světa, o deskovkách píšeme 4 letter – newsletter o hrách a hraní, blog, točíme videa na You Tube, nemusíte znát 1000 her, stačí 4 Kavky, rádi poradíme, co stojí za to na rodinné hraní nebo hraní s nenáročnými kámoši