Autorská smlouva a autorský marketing

Nejdřív se na 15–20 minut potkáme online, abychom se trochu poznali a řekli si, zda si sedíme a chceme spolu do toho jít. Vstupní minikonzultace je zdarma a je podmínkou další spolupráce. Jsem osoba divoká a neprůměrná a nemusím sedět každému. Stejně tak jako každý člověk nebo každý projekt nemusí sedět mně. Můj čas je omezený, takže nemůžu pomoci každému.

Pomáhám autorům knih, kteří chtějí vědět, na co si dát pozor při podpisu smlouvy s nakladatelem. Podepsání špatné smlouvy je cesta do pekel, něco o tom vím. Když naopak víte, na co si dát pozor, vaše kniha má ideální start. No, a když už máte dobrou smlouvu a krásný produkt, chce to už „jen“ ho prodat. Autorský marketing vlastních produktů mám v malíčku a co vím, ráda poradím i vám.

open-book-white

Ideální chvíle, kdy si mě zaplatit na konzultaci? Když už tvoříte knihu, ale ještě není na světě a ještě jste na ni nepodepsali smlouvu s vydavatelem.

Mám za sebou zkušenost s vydáním knihy u největšího vydavatele v zemi a manžel zas u malého prestižního nakladatele. Vysvětlím vám, v čem jsou jejich přístupy rozdílné a proč. Probereme spolu nejčastější chytáky ve smlouvách a vysvětlím vám, v čem konkrétně vám a vašemu produktu v budoucnu může ta či ona věta zlomit vaz.

Taky vám poradím, proč je důležité o knize přemýšlet i jako o produktu a přistupovat k němu zodpovědně od první chvíle. A proč je dobrý autor vždy nejlepší prodejce toho, co stvořil.

Kromě všeho, co obsahuje malý balíček se koukneme na zoubek prodeji. Jak propagovat a úspěšně prodávat svou knihu?

Probereme:

Reference

Jakub Dvořák

Rozbité prasátko

Bez Alice a jejich rad byste o Rozbitém prasátku asi nikdy neslyšeli. O procesu vydání knihy jsem neměl nejmenší ponětí, pak přišla Alice a vše šlo jako po másle. Autorská smlouva, vytvoření realistických očekávání, uvedení do světa literatury, marketingové rady, nastavení logistiky a asi tak milion dalších tipů, bez nichž bych nikdy s Průvodcem pro pasivní investování neslavil takový úspěch. Alice na tom má lví podíl a já jí jsem za to nesmírně vděčný.

Andrea Grigerová

fontolog

Na Alici jsem dostala doporučení v momentě, kdy jsem začínala uvažovat o psaní knihy. Konzultace byla naprosto skvělá, a začalo to už při domlouvání způsobu, kde a jak se potkáme. Alice je totiž nejen profík ve svém oboru, ale i velmi empatický profík, kterému záleží na tom, aby jeho klient byl spokojený a odnesl si z konzultace co nejvíce. A do toho zahrnuje i způsob jejího vedení.

Vlastní obsah byl plný informací, které nevyčtete, ale zjistíte jen a pouze tak, že vyzkoušíte mnoho slepých uliček. Prostě k nezaplacení. Mluví rychle, takže doporučuji mít po ruce papír a tužku a neváhat psát poznámky. Jo, a ještě ke všemu byla skvěle připravená. Alici určitě doporučuju jako člověka, který vám poradí nejen s přípravou knihy, ale i s přípravou vlastních karet, her a možná i celého podnikání. A obzvlášť, pokud jste HSP (high sensitive person - vysoce citlivý člověk)

Jana Andrésková

webdesignérka a SEO konzultantka

Pokud máte v plánu vydat svou vlastní hru nebo knihu, je konzultace s Alicí investice, která se 100% vyplatí. Díky svým mnohaletým zkušenostem vám poskytne cennou zpětnou vazbu, nápady na vylepšení a spoustu praktických tipů jako bonus! Mně radila s mou hrou Uklízendo (první uklízecí hra, která baví děti i rodiče).

Bronislav Sobotka

nadšený učitel angličtiny z Brna

Dvě hodiny s Alicí mi ušetřily hodiny přemýšlení, tápání a obrovskou spoustu peněz. Jako vážně velikou kupu peněz a času. Zpětně vnímám, že peníze investované do konzultace byly ty snad mé nejlépe investované. Pokud tedy potřebujete (jako já) poradit ohledně vydání vlastní hry či knihy, nemůžu dostatečně zdůraznit, jak moc je super se s Alicí nejdříve poradit. A třeba jako já zjistíte, že to, co máte v plánu, je jedna veliká blbost, a rychle z toho můžete (bez psychických, fyzických a finančních šrámů) vycouvat. Alice je prostě mega super skvělá! Čestný skautský!

Konzultace se týkala připravovaných her Rozmluvíme Česko, které jsou určeny k procvičování anglické konverzace. Nakonec vyšly u Albi.