Příprava na mediální výstupy

Nejdřív se na 15–20 minut potkáme online, abychom se trochu poznali a řekli si, zda si sedíme a chceme spolu do toho jít. Vstupní minikonzultace je zdarma a je podmínkou další spolupráce. Jsem osoba divoká a neprůměrná a nemusím sedět každému. Stejně tak jako každý člověk nebo každý projekt nemusí sedět mně. Můj čas je omezený, takže nemůžu pomoci každému.

Radím tvůrcům, kteří jsou pozvaní do médií, ale neví, jak se na to připravit a jak se dobře odprezentovat. Jak se obléknout, co vzít s sebou? A taky, jak mají správně komunikovat s novináři třeba i při rozhovoru po e-mailu. Vysvětlím, co je a co není autorizace a proč je dobré s novináři udržovat dobré vztahy. Prostě takový mediální nakopávací balíček, který se šikovným tvůrcům vždycky hodí.

Jsem novinářka, dělala jsem redaktorku na Primě a Nově přes 7 let. Pak jsem léta letoucí psala coby novinářka či copywritterka na volné noze. A sama jsem coby podnikatelka byla v médiích tolikrát, že už to ani nespočítám. Dala jsem desítky rozhovorů a sama jich i desítky dělala. Znám to tedy z obou stran a umím vám poradit, jak na to.

tv-white

Jste pozvaní do rádia nebo televize a nechcete to pokazit? Tušíte, že by vás nervozita mohla rozhodit a místo odpromování toho, co děláte, byste mohli před kamerou nebo mikrofonem jen hloupě koktat?

Co všechno probereme, co se dovíte?

Reference

Lucie Václavková

kariérová poradkyně

Na Alicí jsem se obrátila, když jsem se připravovala na vystoupení v rádiu. Alice se mnou prošla rozcvičku na kuráž, strukturu, na co si dát bacha, jak se vyhnout „vlastně, takže, a tak“, jak být při vystoupení sama sebou. Skvělé je, že to všechno zná z obou stran, protože v médiích sama pracovala, má za sebou pěknou řádku vystoupení, navíc pomáhala manželovi Martinovi s přípravou jeho pořadu Hacknutá čeština na Streamu. Vřele doporučuju nejen její konzultace, ale i její články o podnikání či mediálním vystupování.