50 pod 50: manželé Václavkovi (kariérová poradkyně Lucka a Petr alias papá Dubánek)

podcast-2

Popis fotky: my tři po natáčení našeho podcastu

V dalším dílu 50 pod 50 jsem si pokecala s manželským párem Luckou a Petrem Václavkovými. Známe je už dlouho. Chtěla jsem je vyzpovídat zvlášť, ale nějak se nám stalo, že jsme natočili trojboj. Povídali jsme si všichni tři najednou. Lucka je kariérová poradkyně a lektorka. Tzv. kariérku se věnuje přes 10 let.  Pracuje převážně se ženami a taky školí kariérové poradce. Ve volném čase hraje v ochotnickém divadle, ráda tvoří rukama a cestuje. Když je vám ouvej, pořádně vás obejme a tzv. vás ochudinkuje. Petr se živí díky tvorbě pro fotobanky, ale jeho srdcovkou jsou Dubánci.cz. Ve volném čase rád sportuje a i on rád tvoří rukama. 

Ona má podnikání postavené extrovertně, ráda chodí mezi lidi, ráda si s nimi povídá. On je introvert, nejraději tvoří sám a v klidu. I o jeho vlastních projektech často vysílal do světa mluvit Lucku. Jsou každý jiný, ale lidsky i podnikatelsky se hezky doplňují. Vyrazila jsem za nimi do jejich domu v Klánovicích, kde žijí společně se svými třema dětmi a dvěma kočkami. 

Petr

Lucka

Celý podcast 50 pod 50

    

Dáreček od deskovkářství 4 Kavky

PODNIKAVKA – moje konzultace 

  1. Příprava na mediální výstupy: Pokud se chystáte na mediální výstup a nevíte přesně, co vás čeká, jak se připravit, můžete se u mě nachytřit a připravit v rámci konzultace vysoce citlivého marketingu. Ale poradím i extrovertům a nepřecitlivělým tvůrcům. Vysvětlím vám, jak to v médiích chodí, jak vypadá práce novináře, jak nejlíp s ním komunikovat, co je a co není autorizace a třeba i co si na sebe oblíct a co naopak určitě ne.
  2. Podcastový koučing: Kdybyste si mě chtěli zaplatit jako podcast koučku, jsem k dispozici, pomůžu vám rozjet podcast, uhladit ten rozjetej (udělám vám audit vašeho podcastu, dám cennou zpětnou vazbu a poradím, co a jak vylepšit), pomůžu vám pracovat s hlasem, trémou, výplňovými slovy.
  3. Autorská smlouva a autorský marketing: Píšete knihu a jste už už před podpisem smlouvy s nakladatelstvím? Pak je pravý čas se mi ozvat kvůli konzultaci smlouvy. Jaké chytáky tam většina velkých nakladatelů dává? Co do smlouvy přidat, aby neměla jepičí život jako většina knih? Co udělat, aby se prodávala? Jak se dá psaním knih živit nebo částečně živit? To vše a ještě mnohem víc probereme při konzultaci k autorskému marketingu.
  4. Podnikatelský balíček: Možná nevíte, co se mnou chcete probrat, ale chcete se se mnou sejít, abych vám dala zpětnou vazbu na váš projekt? Podnikání? Pak je tu můj obecný podnikatelský balíček. Dám vám zpětnou vazbu na vše, co děláte. Udělám audit webovek, socek, podcastu, vašeho vystupování, čehokoli. A společně vymyslíme, jak to trochu vylepšit a nakopnout.

Rodinné obsahy

  • Slang, nová čeština a aktivity mého muže Martina: kniha Hacknutá čeština, tv pořad na Streamu – Hacknutá čeština, online slovník Čeština 2.0, náš společný veselý slangový podcast Tajný jazyk, Martinův podcast pro obsahové tvůrce Tvůrcast
  • Moje kniha Retrohraní a stejnojmenný videoportál Retrohraní, který je s knihou spojený
  • Máme deskovkářství 4 Kavky, vydáváme, prodáváme moderní deskovčičky do kapsy a pár zajímavejch sem i dovážíme ze světa, o deskovkách píšeme 4 letter – newsletter o hrách a hraní, blog, točíme videa na You Tube, nemusíte znát 1000 her, stačí 4 Kavky, rádi poradíme, co stojí za to na rodinné hraní nebo hraní s nenáročnými kámoši