Canva.com aneb grafikem amatérem za 5 minut

CANVA.com_

V Canvě si můžete vyrobit letáky, pozvánky, plakátky, FB postery, covery, banery, vizitky, certifikáty a dokonce i logo. Pro cokoli z naší rodinné dílny 4 Kavky samozřejmě využíváme služeb našeho profi grafika Štěpána Holiče z Lemon Design (odkaz zde), ale když je potřeba například obyčejný poster na FB ohledně článku na mém blogu nebo pozvánka pro dítě na narozky, stačí mi Canva.com. Hodně layoutů je tam zadara, a když se s Canvou naučíte, je to skvělý služebník. 

Na stránkách psychologiefontu.cz vypublikovali boží tahák, kde je celý seznam všech Canva fontů, které umí česky. Tedy českou diakritiku. Ze 180 fontů jich česky umí skoro 50.

Fonty, které v Canvě mluví česky:

Aileron Thin, Aileron Regular, Aileron Heavy, Amatic, Archivo Black, Bebas Neue, Cinzel, Cooper Hewitt Thin, Cooper Hewitt, Cooper Hewitt Heavy, Coustard, Crushed, Engagement, Gidole, Glegoo, IM Fell English Small Caps, Kaushan Script, Lato Heavy, League Gothic, League Spartan, Luthier, Marta, Megrim, Monserrat Hairline, Monserrat Light, Monserrat, Noto Sans Devant, Open Sans Light, Open Sans, Open Sans Extra Bold, Over The Rainbow, Peace Sans, Pirou, Sanchez, Sensei, Sifonn, Sifonn Outline, Signika, Six Caps, Source Sans Pro, Source Serif Pro, Special Elite, Tenor Sans, Times Neue Roman, Ultra, Unifrattur Maguntia, Voga, Vollkorn, Yellowtail.

Tady jsou některé moje canvoviny

Kdysi jsem natočila hodně primitivní video, jak na Canvě udělat leták, třeba vám poslouží.