Sarapatičky na focení, točení, povídání a online mudrování

Written by PodniKavka

Postupně si vybavujeme technický zázemí na natáčení videí, podcastů, rozhovorů a vlastně i callů, kecání na růmkách a tak. Já taky fotím fotky k rozhovorům pro 4letter a nabírám to povídání. Ale celkově v  pandemce potřeba na techniku vzrostla a její využití se rozšířilo. Často se nás někdo ptá, co máme, my to složitě hledáme,  vzpomínáme. Tak jsem si řekla, že to sepíšu a budu dál doplňovat, zas mi pak bude stačit nasdílet jedinej link. To je ta výhoda vlastního blogu. Máte deníček vždy po ruce, zapisujete a snadno vše dohledáte a pomůžete rovnou s hledáním i ostatním. Taže jdem na to.

Jo a upozorňuju, že nejsme žádní profíci, zatím to střílíme tak nějak od boku a profesionálně nás nic z toho neživí. Jedem celkem loukostově a zkoušíme, co využijeme, co nás baví a co pošleme dál. Především potřebuju fotit a točit na socky a pro newsletter. Taky chceme při online callech bejt vidět, slyšet a nemít podbradky a zabranej strop. No a do budoucna chceme točit videa a možná podcasty, ale na to zatím máme jen dobrej novej mikrofon. Berem to KROK za KROKEM.

Nejvíc věcí mám ke svýmu mobilu Apple 7+:

  • pistol grip (na natáčení videí na socky, YT, FB, focení pro newsletter)

  • na pistol gripu mám – držák mobilu, kterej se dá otočit na vejšku na Instáč a na šířku na fejs a je to i samostatnej stojánek, kterej může třeba držet mobil na stole, navíc ma ližiny na světlo/mirkofon atd.

  • led světlo, stmívací se dvěma filtry na magnet, vepředu a vzadu snímatelný sklíčko žlutý nebo bílý, který se jednoduše dá na světlo, je to na magnet, čili žádný šroubování atd. (používám na focení portrétů k rozhovorům do newsletteru a na domácí produktový focení třeba her a tak)

  • dvojklopák MOVO PM 20-S – mikrofon s rozdvojkou na nabírání rozhovorů pro newsletter, jeden klopovej mikrofon připnu sobě, druhej hostovi a slyším je dobře, i když sedíme někde, kde je trochu rachot, mám k tomu eplí koncovku, strčím do mobilu a jedu přes mobilní diktafon

Takhle vypadá moje pidi cestovní výbava na nabírání fotek, videí a rozhovorů pro newsletter – mobil, držák, pistol grip, dvojklopák, světlo a brašnička. Toť vše.
A tady boží článek od Dana Gamrota, kterej vyšel na blogu portálu Na volné noze, Dan umí domácí studio postavit parádně, podle něj budeme postupně postupně nakupovat. Začali jsme kvalitním mikrofonem a kloubovým držákem mikrofonu.
  • kvalitní mikrofon (tip z článku Dana Gamrota) – Rode NT USB MINI za 2500 Kč (koupeno na kytary.cz)
  • držák na tento mikrofon (další tip Dana Gamrota) – Trust GXT 253 Emita Streaming Microphone Arm – za cca litr

  • do budoucna koupíme dvě velký stojací světla, který postavíme každý z jedný strany, na to velký kryty a k tomu světelný stativy (vše podle Dana)

 

Last modified: Květen 15, 2021

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *