Pozor, očkovaní se změní v krávu! Hoaxy o očkování tu byly odjakživa

Written by PodniKavka

Hustý. Dokumentární film Lovci mikrobů z ČT přibližující fascinující historii souboje lidstva s infekčními nemocemi. Už ve starověku lidi bojovali s nemocemi třeba tak, že se distancovali od nemocných, nosili ochranné masky a vykuřovali prostor desinfekčními bylinkami. Teprve v moderní době jsme dokázali viry a bakterie nejprve spatřit, pak pochopit a nakonec zničit. I když poplašné zprávy a hoaxy se spolu s očkováním objevovaly vždycky zejména z venkova a od primitivních a chudších obyvatel. Králové, vládci a vojevůdci mu naopak byli nakloněny, protože často právě díky očkování vyhráli válku a porazili nepřítele. Nejen toho miniaturního ve formě bakterie či viru. 

 

Každej v sobě prej máme 1-2 kg mikrobů. Mor zabil víc lidí než války. Neštovice se očkovaly zpočátku namletými strupy nemocných, tím tělo dostalo kousíček nemoci, osahalo si ji, poznalo a když se s ní setkalo podruhý, už se umělo bránit.
 
Marie Terezie i Napoleon očkování fandili
V Evropě se podobná metoda obrany proti hrůzným nemocem začala používat v době osvícenství. Marie Terezie třeba tomuto prvopočátečnímu očkování proti neštovicím fandila, sama kvůli neštovicím přišla o dvě děti. V půlce 18. století se očkovalo neštovicemi z krav. Velkým zastáncem očkování byl i Napoleon. nechal naočkovat celou svou armádu, která umírala víc na infekce než na zranění v boji. Venkovani na očkování nevěřili a šířili zvěsti, že očkovaní se pak změní v krávu. Vždycky byly nemoci, od jisté doby byla očkování a od té doby byli i antivaxeři: „Lidi jsou citliví na to nechat si vpravovat něco do těla,“ říká se v dokumentu.
 
Ještě za druhý světový umíraly hromadně lidi na tyfus, který pak byl díky očkování zlikvidován. Stejně jako i další nemoci. Záškrt, černý kašel, obrna. Boj proti závažným nemocem jde v totalitě dobře, protože bylo očkování povinné. Státní aparát byl schopen za 3 dny naočkovat všechny děti v zemi. Matky byly nadšené, že mohou své děti ochránit. Když se v USA v 50. letech našlo očkování na obrnu, po New Yorku jezdily taxíky a troubily na oslavu záchrany lidských (zejména dětských) životů.

 

Zvykli jsme si na bezpečný svět
„Zvykli jsme si na bezpečný svět, nikdo neumírá, žijeme do 80 let, jsme krásní, štíhlí, svalnatí, smrt je vytěsněná, infekčních nemocí se nebojíme, očkování je přílišné riziko, protože na infekční nemoci se už neumírá. Ale na infekční onemocnění se neumírá právě díky očkování,“ říká se dále v dokumentu a dokazuje to fakt, že v Afghánistánu či Pákistánu, kde očkování berou jako snahu zlotřilého západu ovládnout je, se proti obrně neočkuje a dál tam na ni lidé umírají. Zejména děti. Nebo mají celoživotní následky. Obrna jen ve 20. století zabila půl miliardy lidí. ERADIKACE – úplně vymýcení nemoci se u mnoha závažných chorob proto bohužel nedaří. Spalničky, černý kašel nebo záškrt se bohužel vracejí. Protože pod vlivem strachu z očkování bohužel nikdy nebyli očkovaní všichni.

Last modified: Listopad 20, 2021