Proč PodniKavka?

Proč vznikla PodniKavka?

Jsem podnikavá a jmenuju se Kavková. Takže PodniKavka mě dost vystihuje. Pod rodinnou značkou 4 Kavky (odkaz na eshop zde) vytváříme retrohry. Na volnou nohu jsem nechtěla, na volnou nohu jsem se dostala náhodou při skákání gumy.

Po mateřské jsem chtěla práci na půlúvazek, abych se mohla věnovat i našim dvěma malým dětem, ale žádnou jsem nenašla. Muž je zkušený volnonožec a lákal mě do svého světa. Já vždycky říkala, že jsem duší zaměstnanec, že volná noha není pro mě. Že chci jistoty a každého patnáctého plat. Po vystudování herecké školy jsem léta hrála v divadle a druhou mou prací byla novinařina. 8 let jsem dělala televizní reportérku. Pak přišly děti a ani jedna z mých dvou předešlých prací už pro mě nepřicházela v úvahu. Ale částečné úvazky se dnes nenosí a já ne a ne zavadit o práci, která by se dobře kloubila s rodinou.

Nakonec jsem si ji vymyslela. Vyčarovala. Na mateřské jsem začala blogovat. Na svůj blog Maminator.cz (odkaz zde) jsem dodnes napsala hromadu článků. K blogu vznikla FB stránka Maminator (odkaz zde). Psala jsem, protože jsem psaní bytostně potřebovala, dělat něco víc než přebalovat děti, uklízet, nakupovat a vařit. Potřebovala jsem se upgradeovat a vše sdílet s lidmi. Alespoň na dálku z domova od svého počítače.

Jak mě padesátivteřinové video přivedlo na volnou nohu

Psala jsem tunu věcí pro ostatní mámy, psala jsem i o dětských hrách. Začala jsem s dcerou skákat gumu a natočila video a hodila ho na Facebook. 50 vteřin, jak po pár pivech v zahradní restauraci skáču gumu. Stal se z toho virál, dnes už to video viděly 2 miliony lidí, má přes 22 000 sdílení a rozjel výrobu Pruženky – skákací gumy s pořádným návodem (odkaz zde). Nic takového na trhu nikdo nenabízel. Maximálně krátké gum bez návodu nebo krátké gumy s blbým návodem.

Vznikla z toho nakonec rodinná značka 4 Kavky, pod kterou s manželem a našimi malými betatestery vyrábíme staré, polozapomenuté hry:

  • Pruženka (skákací guma s návodem na 7 různých skákacích her)
  • Kuličník (cvrnkání kuliček s návodem na 9 různých her s důlkem i bez)
  • Cézarky (kostky a návod na 13 různých kostkových her pro malé i velké)
  • Žralovci (karty, se kterými jde hrát 8 různých staročeských klasických her)

Podnikání je cesta dobrodruhů

No a spolu s tím, jak se mi proměňoval život, měnilo podobu i moje psaní. Začala jsem prodávat na eshopu i na trzích, řešit cenotvorbu, prát se s kopírátory, kterých se tu vylíhlo asi 10, řešila jsem ochranné známky, výrobu, trhy, EET, DPH, SRO a plíny nebo kočárky mě přestaly zajímat. Najednou jsem se učila novému řemeslu. Podnikání. Říká se mu „Cesta dobrodruhů“. Učím se, chodím na kurzy, čtu odborné knihy, zajímám se o ostatní profíky, fandím jim. A na těchto stránkách s vámi budu sdílet výcucy mé badatelské činnosti, mé cesty dobrodruha.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *